کانترپوینت رشد ۵۰ درصدی عرضه اپل واچ در فصل اول ۲۰۱۹ را تأیید می‌کند

براساس برآوردهای کانترپوینت، عرضه‌ی اپل‌واچ در فصل اول ۲۰۱۹ درمقایسه‌با مدت مشابه سال قبل، با رشد ۴۹ درصدی رو‌به‌رو بوده است .

کانترپوینت رشد ۵۰ درصدی عرضه اپل واچ در فصل اول ۲۰۱۹ را تأیید می‌کند

اپل اطلاعات و آمار فروش اپل‌واچ را منتشر نمی‌کند؛ اما کانترپوینت برآوردهای فروش سه‌‌ماهه‌ی گذشته‌‌ی کوپرتینویی‌ها را به‌اشتراک گذاشته است. براساس برآوردها‌ی کانترپوینت، اپل‌واچ رشد ۴۹ درصدی عرضه را درمقایسه‌با مدت مشابه در سال ۲۰۱۸ ثبت کرده است. با‌این‌حساب، اپل پرفروش‌ترین برند با فاصله‌ی زیاد درمقایسه‌با سایر شرکت‌‌های تولیدکننده‌ی ساعت هوشمند است. هفته‌ی گذشته، تیم کوک حین صحبت درباره‌ی درآمد شرکت، به برخی ویژگی‌های شاخص و متمایزکننده‌ی اپل‌واچ نیز اشاره کرد.

کانترپوینت درباره‌ی فصل دوم مالی اپل در سال ۲۰۱۹ می‌گوید:

اپل می‌گوید فصل دوم سال ۲۰۱۹، بهترین فصل غیرتعطیل برای اپل‌واچ بوده است. درکل، گجت‌های پوشیدنی و بخش لوازم‌جانبی و لوازم‌خانگی اپل، با درآمد ۵.۱ میلیارد دلاری در مارس۲۰۱۹ رکورد جدیدی ثبت کردند که رقمی بیشتر از درآمد ۳.۹۴ میلیارد دلاری همین فصل در سال گذشته بود.

البته، کانترپوینت اطلاعات دقیقی از آمار عرضه‌ی اپل‌واچ به بازار ارائه نداده؛ اما براساس برآوردهای این مؤسسه، عرضه‌ی اپل‌واچ در فصل اول سال ۲۰۱۹ با رشد سالیانه‌ی ۴۹ درصد رو‌به‌رو بوده است. در نظر داشته باشید فصل اول سال ۲۰۱۹ برابر با فصل دوم مالی اپل است. باتوجه‌به این اطلاعات آماری، کوپرتینویی‌ها سهم خود را به‌عنوان شرکتی پیشرو در بازارهای جهانی، تاحدی افزیش داده و به ۳۵.۸ درصد رسانده‌اند.

ساعت‌های هوشمند سامسونگ با سهم بازار ۱۱.۱ درصدی برای این فصل، در بازارهای جهانی رتبه‌ی دوم را ازآنِ خود کرد‌ه‌اند. این در حالی است که Imoo و Fitbit نیز به‌ترتیب با سهم بازار ۹.۲ و ۵.۵ درصدی در جایگاه سوم و چهارم قرار دارند.

ساتیاجیت سینها، تحلیلگر کانترپوینت، بیشتر درباره‌ی محبوبیت اپل‌واچ توضیح می‌دهد و به جزئیات بیشتری درباره‌ی ویژگی جدید ثبت نوار قلب یا ECG در اپل‌واچ ۴ اشاره می‌کند:

با وجود تقاضای اندک برای خرید گوشی‌های آیفون در بازار در فصل اول ۲۰۱۹، عرضه‌ی اپل‌واچ با رشد ۴۹ درصدی درمقایسه‌با سال گذشته رو‌به‌رو بوده است. کوپرتینویی‌ها در سری ۴ اپل‌واچ بر توسعه‌ی ویژگی‌های مرتبط با سلامتی ازجمله ECG و تشخیص سقوط تمرکز کرده‌اند. براساس آخرین نظرسنجی‌های Consumer Lens Survey، ویژگی ECG در ساعت هوشمند اپل یکی از ویژگی‌های محبوب‌ این گجت پوشیدنی محسوب می‌شود. در‌حال‌حاضر، سازمان‌های سلامت هنگ‌کنگ و ۱۹ کشور دیگر ازجمله فرانسه، آلمان، ایتالیا، اسپانیا و انگلیس، گواهی سلامت مربوط‌به ECG‌ را تأیید کرده‌اند.

درحال‌حاضر، اپل‌واچ نیز درکنار ایرپاد و هوم‌پاد و سایر لوازم‌جانبی اپل به‌اندازه‌ی آیپد، فروش خوبی ثبت کرده است.

 

منبع : زومیت