جزئیات ماژول‌های گلکسی فولد در تصاویر کالبدشکافی مشخص شد

کالبدشکافی گلکسی فولد سامسونگ همه کابل‌های روبانی، لولاها و پنل‌های نمایش نرم و شکننده این پرچم‌دار را به نمایش می‌گذارد.

جزئیات ماژول‌های گلکسی فولد در تصاویر کالبدشکافی مشخص شد

سامسونگ پیش‌ازاین‌ درباره مهندسی به‌کارگرفته‌شده در ساخت گوشی هوشمند تاشدنی خود به‌نام گلکسی فولد توضیحاتی ارائه داده است. حالا هم به‌لطف یکی از وبلاگ‌نویسان چینی موفق شده‌ایم به تصاویر کالبدشکافی پرچم‌دار تاشدنی این غول تکنولوژی و همه قطعات داخلی آن نگاهی بیندازیم.

تصاویر پیش‌رو از کالبدشکافی گلکسی فولد سامسونگ ابتدا در شبکه اجتماعی Weibo منتشر شدند. این تصاویر مدت کوتاهی پس از انتشار از پلتفرم مذکور حذف شدند، اما دیگر راهشان را به سایر وب‌سایت‌ها و وبلاگ‌های فناوری پیدا کرده بودند.

در این نما به‌راحتی می‌توانید دو سلول باتری را مشاهده کنید که منابع اصلی انرژی برای گلکسی فولد به‌شمار می‌روند. همچنین سه لنز دوربین اصلی که به‌صورت عمودی رو به بیرون چینش شده‌اند و لنز دوربین سلفی که در گوشه بالا سمت راست بدنه رو به داخل قرار گرفته است، در این نما دیده می‌شوند.

این تصویر هم سازوکار لولا در گلکسی فولد و طرح کلی پوسته بدنه این گوشی را به نمایش گذاشته است.

وقتی پوشش محافظ را جدا کنیم، متوجه می‌شویم این مؤلفه از سه بخش در قسمت زیرین و دو لولای کوچک در قسمت بالا ساخته شده است. بخش‌های سه‌گانه اساساً جعبه‌دنده‌هایی هستند که این بخش را به‌کار می‌اندازند.

این تصویر کابل‌های روبانی تقریباً ضخیمی را به نمایش می‌گذارد که در میان دو نیمه گلکسی فولد قرار گرفته‌اند و عملکرد کلی گوشی را تضمین می‌کنند. سامسونگ این سازوکار حرکتی و امکان تاشدن لولا را موردآزمون قرار داده و امکان بیش از ۲۰۰ هزار بار خم‌شدن لولا را وعده داده است.

صفحه‌نمایش ۷.۳ اینچی با بریدگی بزرگ مخصوص دوربین‌های سه‌گانه‌اش در تصویر فوق بسیار عجیب به‌نظر می‌رسد. نویسنده اصلی گزارش کالبدشکافی هم در یادداشت خود اشاره کرده است که این پنل بسیار نرم بوده و جداسازی‌اش آسان بوده است. از طرف دیگر، صفحه‌نمایش ۴.۶ اینچی خارجی در پرچم‌دار تاشدنیی سامسونگ اصلاً نرم نبوده و در روند کالبدشکافی ترک خورده است.

در آخرین تصویر هم شاهد بوردهایی هستیم که از بدنه اصلی جدا شده‌اند تا عایق مسی را به نمایش بگذارند. وظیفه این عایق مسی، خنک نگه‌داشتن گوشی گلکسی فولد در هنگام استفاده است.

 

منبع : زومیت