۶ کافه صبحانه استانبول برای افرادی که عاشق صبحانه ترکی هستند

صبحانه سنتی ترکی در جهان مشهور است و چه جایی بهتر از استانبول برای صرف یک صبحانه خوشمزه کلاسیک ترکی. در استانبول کافه رستوران‌های زیادی صبحانه ترکی سرو می‌کنند، اما کدام یک از آن‌ها جزو بهترین‌ها قرار دارد؟

۶ کافه صبحانه استانبول برای افرادی که عاشق صبحانه ترکی هستند

صبحانه یکی از مهم‌ترین وعده‌های غذایی روزانه برای اهالی ترکیه است و وقتی میز پر از خوراکی‌های مختلف مثل انواع پنیر، زیتون، مربا، نان و تخم مرغ و سوجوک (نوعی سوسیس ترک) است، قطعا مدت زمان زیادی را برای صرف صبحانه باید اختصاص داد. کسانی که به ترکیه و استانبول سفر کردند، قطعا صبحانه ترک را امتحان کرده‌اند. افرادی که به خاطر امتحان غذاهای مختلف به کشورها سفر می‌کنند، قطعا ترکیه یکی از الویت‌های سفرشان است.

اگر شما هم عاشق صبحانه ترکی هستید و دنبال فرصتی هستید تا در کافه‌های استانبول و ترکیه، صبحانه را امتحان کنید، برای برنامه‌ریزی سفرتان می‌توانید لیست کاملی از انواع تور استانبول و تور ترکیه را در کجارو ببینید، قیمت‌ها را مقایسه کنید و بهترین آفر تور استانبول را از آژانس‌های همکار کجارو خریداری کنید.

در ادامه می‌خواهیم بهترین جاهایی که صبحانه ترکی و همچنین غیر ترکی را عرضه می‌کنند، به شما معرفی کنیم.

قطعا یکی از بهترین مکان‌ها برای شروع یک روز خوب، کافه رستوران Mangerie است. این کافه رستوران گویی از نیویورک به طبقه سوم ساختمانی در محبه زیبای ببک در کنار تنگه بسفر انتقال داده شده است. در Mangerie می‌توانید انواع خوراکی مثل پنکیک تا تخم مرغ با سوجوک و انواع صبحانه کلاسیک ترک را نوش جان کنید.
رستوران صبحانه Cakmak

منطقه اطراف خیابان Sair Veysi در محله بشیکتاش به خاطر داشتن کافه صبحانه‌های متعدد مشهور است، جایی که می‌توانید بهترین صبحانه ترکی را نوش جان کنید، البته اگر بتوانید صندلی خالی در کافه پیدا کنید. Cakmak یکی از بهترین و قدیمی‌ترین کافه‌های سرو صبحانه است و در آن انواع خوراکی‌ها مثل پنیر، انواع زیتون از سراسر ترکیه، عسل، سرشیر، تخم مرغ، املت و کاوورماهای مشهور (که از گوشت بره تهیه می‌شود) عرضه می‌شود.

یکی از بهترین مکان‌ها برای صرف صبحانه در کنار تنگه بسفر، Assk Kahve است که در پشت فروشگاه مواد غذایی قرار گرفته و دکوراسیون شیکی دارد. در این کافه می‌توانید برای صبحانه عسل، زیتون منطقه داتچا، مرباهای خانگی و حتی بیکن نوش جان کنید.
کافه کاله

کاله (Kale) در زبان ترکی به معنی قلعه است و در استانبول می‌توانید برای صرف یک صبحانه سنتی ترکی به کافه کاله در نزدیکی تنگه بسفر بروید. اگرچه این کافه دکوراسیون چشمگیری ندارد، ولی میز پر از صبحانه، این کمبود را جبران می‌کند.

اهالی استانبول این کافه را به خاطر باغش دوست دارند، جایی که می‌توانند آخر هفته‌ها و وقتی که هوا مطلوب است، دور هم جمع شوند. کافه Backyard در تپه‌های بالای محله ببک قرار دارد و می‌توانید در آن، گرانولای خانگی، تخم مرغ بندیکت، پنکیک یا دیس صبحانه را (که شامل تمام خوراکی‌های فصل و مواد غذایی محلی می‌شود)، در فضای باز و زیر نور ملایم خورشید نوش جان کنید.

یکی از پرطرفدارترین مکان‌ها برای صرف صبحانه در آخر هفته‌ها، خانه صبحانه وان (Van Kahvaltı Evi) در محله Cihangir است که همیشه پر است از کسانی که در انتظار خالی شدن صندلی‌ها هستند. کسانی که با شهرهای ترکیه آشنایی دارند و به این کشور سفر کرده‌اند، می‌دانند که شهر وان یکی از شهرهای شرقی ترکیه است که صبحانه‌های آن در جهان شهرت دارد؛ این کافه نیز نام خود را از اسم این شهر گرفته است و در آن می‌توانید بهترین صبحانه کلاسیک ترکی را نوش جان کنید.

شما می‌توانید علاوه‌بر کافه‌ها و رستوران‌هایی که معرفی کردیم، بهترین جاهای دیدنی استانبول در نزدیکی هر کدام از این کافه‌ها را به کمک کجارو پیدا کنید و از آن‌ها بازدید کنید. موقعیت مکانی هر جاذبه روی نقشه، امکانات آن‌ها و جاهای دیدنی رایگان در استانبول و ترکیه را در کجارو مشاهده کنید و سفرتان را برنامه‌ریزی کنید.

اگر برای سفر نوروزی خود به دنبال بهترین تور نوروز یا سایر تورهای استانبول می‌گردید، می‌توانید پکیج‌های تور معتبرترین آژانس‌های گردشگری را در کجارو ببینید، قیمت‌ها را مقایسه کنید و در نهایت تور استانبول ارزان را ازطریق آژانس‌های همکار کجارو تهیه کنید.

 

منبع : کجارو