ترین های هفته دوم لیگ برتر را بشناسید

امین پور علی بازیکن تیم گل گهر سیرجان امار ۹۸ درصد دقت پاس را از خود در هفته دوم رقابت ها ثبت کرد.

به گزارش “ورزش سه”، بر اساس آمار یازده.کام از تمام بازیکنان حاضر در هفته دوم رقابت ها عناوین خلاق ترین،شوت زن و پاسورترین به سه بازیکن از تیم های استقلال ،شهر خودرو و گل گهر سیرجان تقدیم شد.

شوتزن هفته

اکبر صادقی در هفته دوم لیگ برتر بیش از هر بازیکن دیگری به سمت دروازه حریف ضربه زد. کاپیتان شهرخودرو در بازی با شاهین، ۴ شوت از ۱۵ شوت تیم اش را زد و با گلی که از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند نقش مهمی در پیروزی تیم اش داشت و نمره فنی ۸.۲ را کسب کرد.


پاسور هفته

امین پورعلی هافبک دفاعی جوان گل گهر، در بازی با سایپا ۱۰۸ پاس داد. گل گهر در این بازی ۶۴ درصد مالکیت توپ داشت و ۶۳۴ پاس، بین بازیکنان تیم سیرجانی رد و بدل شد. پورعلی با ۱۰۸ پاس و دقت پاس ۹۸درصد، رکورددار تعداد و دقت پاس در هفته دوم لیگ برتر بود و نمره فنی ۶.۵ را به دست آورد.

خلاق هفته

مهدی قائدی در بازی با فولاد، به عنوان وینگر چپ به میدان رفت و آزادی عمل زیادی داشت. وینگر ۲۰ ساله استقلال در این بازی ۷ بار اقدام به دریبل مدافعین حریف کرد و ۳ بار توانست از سد یار روبرو بگذرد و با ارسال ۱ پاس کلیدی و ۵ سانتر، نقش پررنگی در طراحی حملات استقلال داشت. قائدی در این بازی ۱ بار هم با دریبل مدافع فولاد، خودش را در موقعیت گلزنی قرار داد که شوت او از زاویه بسته توسط گردان مهار شد.

بیشترین پاس کلیدی

در هفته دوم لیگ، نفت مسجدسلیمان که در دقایق ابتدایی بازی با یک گل از صنعت نفت عقب افتاده بود, با حملات پرتعداد روی دروازه آبادانی ها توانست در دقیقه ۸۶ گل تساوی را به ثمر برساند.
حسین ابراهیمی در بازی با صنعت نفت آبادان، ۴ پاس کلیدی به هم تیم هایش داد و ۱۷ بار توپ را روی دروازه حریف ارسال کرد و با نمره فنی ۷.۷ ستاره اول زمین بود. در این هفته هیچ بازیکنی نتوانست آمار بیش از ۴ پاس کلیدی را ثبت کند.

بیشترین قطع توپ

میثم تیموری ستاره بازی بزرگ هفته بود.وی در هفته دوم لیگ، ۷ بار پاس بازیکنان پرسپولیس را قطع کرد و موفقترین بازیکن تیم اش در فاز دفاعی بود. تیموری با نمره فنی ۷.۵ بهترین بازیکن بازی بزرگ تبریز بود و رکورددار تعداد قطع توپ در هفته دوم.

بیشترین تکل موفق

هافبک ۲۹ ساله نساجی در هفته اول لیگ، بیشترین تعداد پاس را ثبت کرده بود و این هفته در فاز دفاعی تیم اش، بیشتر فعال بود. میری این هفته بیش از هر بازیکن دیگری نبرد دفاعی برد و آمار ۶ تکل موفق را ثبت کرد و نمره فنی ۶.۲ را به دست آورد.

منبع : ورزش3