تولید پراید به پایان خواهد رسید

طبق اظهارات مدیرعامل سایپا، پراید از گردونه‌ی تولید حذف خواهد شد و خودروی تیبا یا کوئیک جایگزین آن می‌شود.

تولید پراید به پایان خواهد رسید

ولی ملکی، سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با اشاره به بازدید اعضای کمیسیون متبوع خود از شرکت خودروسازی سایپا گفت:

«اعضای کمیسیون صنایع عصر روز دوشنبه برای بازدید از شرکت خودروسازی سایپا رفتند و مدیرعامل این شرکت گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های آتی خود ارائه کرد. طبق اظهارات مدیرعامل سایپا، پراید از گردونه‌ی تولید حذف خواهد شد و خودروی تیبا یا کوئیک جایگزین آن می‌شود.»

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس با اشاره به گزارش مدیرعامل سایپا گفت:

شرکت سایپا تولید خود را از روزی ۶۰۰ دستگاه خودرو به ۲ هزار دستگاه افزایش داده است تا بتواند به تعهدات خود عمل کند. امروز همچنین مدیرعامل شرکت خودروسازی سایپا به سوالات برخی نمایندگان پاسخ داد و قرار شد پاسخ برخی دیگر از نمایندگان را به‌صورت مستند و درقالب گزارش مکتوب ارائه دهد. از مدیرعامل سایپا خواسته شده تا به تعهدات خود در قبال فروش خودرو عمل کند تا سر مردم دراین‌میان بی‌کلاه نماند. پس از استماع گزارش مدیرعامل سایپا، نمایندگان از خطوط تولید خودروهای تیبا و کوئیک بازدید کردند.

خبر عزم سایپا برای جایگزینی پراید در شرایطی منتشر می‌شود که قیمت پراید از مرز روانی ۵۰ میلیون تومان عبور کرد. این در حالی است که بازار خودرو در سکون و رکودی کامل به سر می‌برد. فعالان بازار می‌گویند به‌رغم عدم انجام معاملات، قیمت خودرو در بازار افزایش یافته است و فروشندگان برای پراید صفر کیلومتر سایپا ۱۱۱ قیمت ۴۱ میلیون و سیصد هزار تومان را اعلام می‌کنند. بر این اساس سایپا ۱۱۱ سفید نیز در بازار، با قیمت ۵۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان عرضه شده است.
افزایش قیمت پراید در بازار

بسیاری از فعالان بازار خودرو می‌گویند حتی با وجود بودن مشتری در بازار، باز هم با قیمت‌های بسیار بالای مشتریان چندان تمایلی به فروش خودرو ندارند چرا که معتقدند قیمت‌ها رو به افزایش است. براساس این گزارش نمایشگاه‌داران برای سایپا ۱۳۱ قیمت ۴۶ میلیون و پانصد هزار تومان تا ۴۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان را ارائه می‌دهند. پراید ۱۳۲ سفید نیز حدود ۴۹ میلیون تومان قیمت خورده است. سایپا ۱۳۲ در رنگ‌هایی جز سفید نیز حدود ۲۰۰ هزار تومان بیش از این رقم فروخته می‌شود. سایپا ۱۵۱ ارزان‌ترین مدل پراید ۴۵ میلیون تومان عرضه می‌شود.

بهای فروش پراید در بازار نسبت به فروردین ماه سال جاری افزایش محسوسی را تجربه کرده است. فعالان بازار می‌گویند فروشندگان چند روزی است پا پس می‌کشند و همین مسئله سبب شده است تقاضای اندک موجود در بازار نیز جواب درخورتوجهی نگیرد و در نتیجه قیمت‌ها افزایش یابد.

 

منبع : زومیت