اتفاقی تاریخی در بوندسلیگا؛ اولین پیروزی برابر چه تیمی!

یونین برلین موفق شد با ارائه نمایشی فوق العاده با نتیجه 1-3 دورتموند را مغلوب کرده و اولین پیروزی خود در تاریخ بوندسلیگا را کسب کند.

به گزارش “ورزش سه”، اولین لغزش دورتموند در هفته سوم رقم خورد و این تیم در مقابل تیم تازه صعود کرده یونین برلین با نتیجه 1-3 مغلوب شد تا شش امتیازی باقی بماند. یونیون برلین که امسال برای اولین بار در تاریخ باشگاه خود راهی بوندسلیگا شده، در دو بازی ابتدایی موفق به کسب تنها یک تساوی شده بود و اولین پیروزی تاریخ این باشگاه در بالاترین سطح فوتبال آلمان در مقابل یکی از مدعیان سنتی این کشور رقم خورد.

در دقایق ابتدایی حملات دو تیم نتیجه ای نداشت، اما در دقیقه 25 یونین برلین به گل اول دست یافت. ارسال کرنر زمینی و دقیق در ابتدای محوطه با ضربه دقیق ماریوس بولتر همراه شد و بر خلاف انتظار یونین برلین به گل اول دست یافت.

اما این برتری پایدار نبود و دورتموند موفق شد خیلی زود و با ضربه دقیق پاکو آلکاسر از دهانه دروازه به گل تساوی دست یابد و بازی 1-1 شود. در ادامه نیمه دوم حملات دو تیم منجر به گل نشد و در نهایت بازی در نیمه نخست با تساوی 1-1 به اتمام رسید.

اما دوباره این یونین برلین بود که در اوایل نیمه دوم به گل رسید. باز هم این ماریوس بولتر بود که روی ریباند یک موقعیت تک به تک موفق شد با ضربه ای زمینی و دقیق دروازه دورتموند را باز کند.

اما این پایان کار نبود و سباستین آندرسون در دقیقه 76 موفق شد گل سوم را نیز برای یونین برلین به ثمر برساند تا کار دورتموند برای بازگشت دشوارتر شود. در ادامه تلاش دورتموند نتیجه ای نداد و یونین برلین موفق شد با نتیجه 1-3 این تیم را مغلوب کند.

منبع : ورزش3