احضار قسمت دهم؛ یک قدم تا پایان این کابوس!

قسمت دهم سریال احضار، سریالی که به عنوان اولین سریال ترسناک ایرانی معرفی می‌شود، چهارشنبه ۱۷ مرداد ماه ۱۳۹۸ وارد شبکه‌ی نمایش خانگی شد.

در خلاصه‌ی داستان این قسمت آمده است: «در قسمت دهم با تکمیل پازل ارتباطات میان شخصیت‌های رعب آور سریال روبروییم.»

برای خرید قانونی و دانلود حلال قسمت دهم احضار اینجا کلیک کنید

در این قسمت احضار هم تکه‌های پراکنده‌ای از گذشته و حال و آینده‌ی کاراکتر‌ها را می‌بینیم. خیرون و فریبرز بعد از جنایتی که در حق ساغر کردند حالا اشباح و او را گوشه و کنار خانه و در خوابشان می‌بینند. پریا، دختر فریبرز و ساغر هم که خیرون را مادر خود می‌داند، رفتار‌های عجیبی می‌کند و او را عامل قتل یک نفر خطاب می‌کند که نمی‌شناسد.

خیرون و فریبرز گرفتار همان توهماتی شده اند که امیر و پروا شدند و افکار و اشباح در ذهن گیسو می‌گویند که قصه‌ی فریبرز و خیرون ساخته و پرداخته‌ی گیسو است، چرا که جرات انتقام از امیر و پروا را ندارد!

سمانه به سینا فشار می‌آورد که از گروه احضار خارج شود و او را تهدید می‌کند که همه چیز را به گیسو خواهد گفت، این که سینا باعث شده است که گیسو راهی تیمارستان شود و هفت سال از دخترش دور باشد. سینا هم می‌پذیرد و سمانه را به جایی می‌فرستد که اشباح و موجودات ناشناخته و ماورایی و عجیب و غریب در انتظارش هستند.

مادر گیسو بعد از هفت سال به عمارت سینا می‌آید و دخترش را، که فکر می‌کرد مرده است، می‌بیند. مادر گیسو هر شب خواب او را در کنار برکه‌ای می‌دیده است که هر چه گیسو سعی می‌کند نمی‌تواند به مادرش برسد.

بدین شکل معلوم می‌شود تصاویر کابوس وار یک برکه‌ی مرموز و یک زن که از ابتدای سریال، چند وقت یکبار می‌دیدیم، مربوط به کابوس مادر گیسو است.

احضار در این قسمت سعی می‌کند که به خیال خود برخی روابط میان اشخاص سریال را شرح دهد. اشخاصی که ده قسمت است هر کدام گوشه‌ای برای خود سرگردان اند و گاه به گاه تصاویری از آن چه به آن‌ها گذشته و آن چه که به آن‌ها می‌گذرد نمایش داده می‌شود.

این شرح دادن‌ها هم با این که خیلی دیر و خیلی ساده انگارانه صورت می‌گیرد، اما هیچ کس را نه راضی و نه توجیه می‌کند. مخاطبان هنوز هم گیج در میان روابطی هستند که به نظر می‌رسد اساسا وجود ندارند.

تنها یک قسمت از سریال احضار مانده است و ما هنوز هم نمی‌دانیم سینا کیست؟ امیر و پروا واقعا لایق چنین عاقبتی بوده اند؟ خاله ثریا که بود؟ سمانه چه نقشی در این داستان دارد؟ و یا هر یک از دیگر کسانی که در قسمت‌های ابتدایی قربانی نیرویی ناشناخته شدند، که بودند؟ و چرا باید قربانی می‌شدند؟!

Hesam.moslemi.69: احضار سریالی که دو قسمت اول و دوم نوید یه سریال جذاب رو می‌داد جوری که مخاطب رو جذب و منتظر می‌ذاشت برای قسمت‌های بعدی، ولی داستانش از قسمت سوم بهم ریخت جوری که انگار یه عده کارآموز و تازه کار رو تو یه خونه جمع کنی و به زور بخوای تئاتر بازی کنند و در آخر مخاطب هم هیچ نفهمه از اون نمایش…

Fatemebarati12: یه قسمت هم نویسنده‌ها رو بیارین داستان]رو توضیح بدن. فقط خودشون می‌دونن چی نوشتن.

از سریال احضار فقط یک قسمت باقی مانده است و در قسمت آخر به احتمال همه چیز قرار است به بدترین شکل و در کوتاه‌ترین زمان توضیح داده شود و فقط و فقط یک پایان به مخاطب ارائه شود و یا همه چیز با ژست مرموز بودن و پیچیده بودن رها شود و به تاریخ هیچ بپیوندد.

منبع : فرارو