خواست مسی، کلید ادامه حضور والورده در بارسلونا

بارسلونا تصمیم گرفته برای فصل بعد هم به کار با ارنستو والورده ادامه بدهد. دلیل اصلی این موضوع این است که لیونل مسی از سران باشگاه خواسته والورده را نگه دارند.

به گزارش “ورزش سه”، آنها برای نگه داشتن والورده به جمع‌بندی نهایی نرسیده‌ بودند اما به‌نظر می‌رسد صحبت‌های مسی و همچنین چند بازیکن مهم دیگر در رختکن بارسلونا باعث شده این مربی یک سال دیگر هم ماندنی شود.
هیات مدیره این باشگاه کاتالان در چند روز گذشته به تحلیل اوضاع والورده پرداخته‌اند و پس از حرف‌های مسی و سایرین به این نتیجه رسیده‌اند که او بماند. این در حالی است که حتی خبر اخراج والورده هم برای چند ساعت مطرح شد و گفته می‌شد روبرتو مارتینس یا رونالد کومان جانشین این مربی خواهند شد. این دو مربی هم حاضر نشده‌اند به‌صورت جدی این موضوع را تکذیب کنند.


مارتینس که مربی تیم ملی بلژیک است، گفته بود بدون صحبت با فدراسیون فوتبال این کشور دست به هیچ اقدامی نخواهد زد. این مربی اسپانیایی گفته: «من قبل از اینکه با بارت ورهاگه (رییس فدراسیون فوتبال بلژیک) و مهدی بیات (معاون او) صحبت کنم به هیچ تیمی پاسخ مثبت نخواهم داد.» البته مارتینس نگفت که آیا بارسلونا با او تماس داشته یا نه، همچنین احتمال پیوستنش به بارسلونا را تکذیب نکرد. رونالد کومان هم که اسطوره بارسلونا است، حاضر نشد احتمال رفتن به این تیم را رد کند.

از او که مربی تیم ملی هلند است سوال شد آیا به مردم هلند اطمینان خاطر می‌دهد در تیم ملی این کشور بماند و او گفت: «انجام چنین کاری بسیار آسان است اما من این کار را نمی‌کنم. به‌نظرم این نشست خبری درباره تیم ملی هلند است، به همین دلیل دوست دارم این صحبت‌ها همین‌جا تمام شود.» کومان در سال‌های 1989 تا 1995 در بارسلونا بازی کرده است.
با این حال مدیران بارسلونا امیدوارند والورده بتواند موفقیت‌هایی که در بارسلونا داشته را تکرار کند و موفقیت‌های بیشتری هم به‌همراه بیاورد. والورده توانسته دوبار لیگ و یک‌بار جام حذفی را فتح کند، هرچند در فتح لیگ قهرمانان ناکام بوده است و نتوانسته این جام را به نوکمپ بیاورد. چهره‌های کلیدی رختکن بارسلونا هم حمایت خود را از والورده اعلام کرده‌اند. به‌جز مسی که از مربی تیمش حمایت کرده، جرارد پیکه، جوردی آلبا و ایوان راکیتیچ هم به مدیران گفته‌اند ترجیح می‌دهند به کار با والورده ادامه بدهند.

جوزپ ماریا بارتومئو، رییس باشگاه در روزهای اخیر مرتبا گفته از مربی فعلی بارسلونا حمایت می‌کند، حتی با آنکه او در این فصل دو نتیجه فاجعه‌بار داشت و در نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان شکست سختی مقابل لیورپول خورد و در فینال جام حذفی هم برابر والنسیا باخت. بارتومئو پس از فینال جام حذفی گفت: «این شکست تقصیر مربی نیست. من می‌خواهم به ارزش این مربی اشاره کنم. او دارد به تیم ما کمک می‌کند. من درباره ارنستو والورده صحبت می‌کنم؛ کسی که به او کاملا اعتماد داریم.»

با وجود این، صحبت‌های مطرح‌شده در رسانه‌ها نشان می‌دهد مدیران بارسلونا درباره ادامه همکاری با والورده تردیدهایی جدی داشته‌اند. در هر صورت، بارسلونا به هر ترتیب با صحبت‌های مسی به این نتیجه رسیده که یک فصل دیگر به والورده فرصت بدهد. مارتینس و کومان گزینه‌های جدی بارسلونا در فصل بعد هم خواهند بود و مشخص نیست اوضاع والورده در پایان فصل بعد به چه ترتیب خواهد شد.

منبع : ورزش3